Bilet goluri 08.02.2018. Biletul de goluri de joi este format din sase meciuri, care formeaza o cota de 12.50. Discutam despre Valencia – FC Barcelona, Al-Ahli – Al Faisaly, Club Brugge – Standard, Feyenoord – Groningen, Al Rayyan – Al Sadd si Al Gharafa – Al Duhail.

Bilet goluri 08.02.2018

Bilet goluri 08.02.2018 Valencia – FC Barcelona

Unul dintre meciurile care promite foarte multe goluri este cel dintre Valencia si FC Barcelona. Nu vom paria insa pe numarul de goluri, ci pe minutul primului gol. Atat Valencia cat si FC Barcelona sunt echipe extrem de ofensive, care obisnuiesc sa marcheze destul de repede. Acest meci are insa o miza extraordinara, data in principal de rezultatul strans din tur, 1-0 pentru catalani. De aceea, credem ca nu vom avea parte de gol in prima jumatate a primei reprize. Astfel s-a intamplat in ambele intalniri directe din acest sezon – atat meciul mai sus mentionat din tur, cat si in partida din campionat. In ambele cazuri, toate golurile au fost inscrise in repriza a doua.

Bilet goluri 08.02.2018 Al Ahly – Al Faisaly

In Arabia Saudita, etapa de la mijlocul acestei saptamani propune o disputa intre Al Ahly si Al Faisaly, ocupantele locurilor 2 si 4 din campionat. Vorbim despre doua dintre cele mai ofensive echipe din Arabia. Al Ahly este chiar lider la acest capitol, cu 46 de goluri marcate in 19 etape. De cealalta parte, Al Faisaly este pe locul 4 in clasamentul golurilor, cu 33 de reusite. Daca luam in seama faptul ca ambele echipe au aratat lacune mari in defensiva, trebuie sa ne asteptam la un meci cu foarte multe goluri. De altfel, media celor doua echipe este de peste trei goluri marcate la meciurile lor.

Bilet goluri 08.02.2018 Club Brugge – Standard

Multe goluri asteptam si la meciul dintre Brugge si Standard, din mansa retur a semifinalelor Cupei Belgiei. Infrangerea din tur cu 1-4 o obliga pe Brugge sa inscrie de foarte multe ori. De cealalta parte, Standard trebuie si ea sa marcheze pentru a-i face viata cat mai grea liderului din Belgia. De altfel, echipa lui Razvan Marin s-a descurcat foarte bine pe plan ofensiv in ultima perioada. A marcat in fiecare din ultimele sapte meciuri, iar in ultimele cinci partide a marcat nu mai putin de 14 goluri. De cealalta parte, Brugge este si mai eficienta. In acest sezon, doar in trei meciuri nu a reusit sa marcheze.