

La câte surprize au fost în Liga Campionilor, de ce nu am avea una și în Europa League. Atletico Madrid a câștigat cu 2-0 meciul tur cu Sporting, însă, cu toate astea, forțăm o cotă de 4,90 care nu este deloc fanteziletă!
Bokmakerii oferă o cotă destul de mare pentru un succes al lui Sporting Lisabona (4,90). Probabil, cei care construiesc cotele pentru meciurile din Europa League au mușcat o informație din presa portugheză, care preciza că președintele clubului a mers în vestiarul echipei și a exclus mai mulți jucători din lot. Acest lucru nu s-a materializat, întrucât din lotul anunțat de Jorge Jesus pentru returul din Europa League, nu lisește niciun jucător, cu excepția lui Dost și Coentrao (suspendați).
În plus de asta, Atletico n-are evoluții grozave pe teren străin, înregistrând două înfrângeri și o remiză în ultimele patru deplasări. Ar fi chiar atât de greu să vedem o nouă formație din Spania călcată în picioare în retururile europene, după Barcelona și Real Madrid? Inițial, cota pentru victoria lui Sporting era 3,40, una normală, însă a crescut pe fondul informațiilor eronate venite din Portugalia, așa că trebuie să profităm. Baftă!
În caz că nu ești adeptul cotelor ”bombă” îți recomandăm Biletul Zilei și Biletul VIP, în care îți oferim numai meciuri cu probabilitate mare de câștig!