Biletul Zilei 02.12.2017 de sambata este format din doua meciuri: Universitatea Craiova – FC Viitorul si Athletic Bilbao – Real Madrid.

Biletul Zilei 02.12.2017

Biletul Zilei 02.12.2017 U Craiova – FC Viitorul

Unul din cele mai importante meciuri din Liga 1 weekend-ul acesta este cel dintre Universitatea Craiova si FC Viitorul. Meciul are loc vineri, incepand cu ora 20:45 si conteaza pentru etapa cu numarul 20 din Liga 1. Oltenii au avut un meci destul de greu in Cupa Romaniei, reusind sa se califice dupa 3-2 cu CS Afumati, asta dupa inca doua reprize de prelungire. Acelasi lucru nu poate fi spus si despre campioana Romaniei. Viitorul Constanta a ratat prezenta in sferturile Cupei dupa ce a fost invinsa cu 3-2 de FC Botosani. A fost al treilea meci consecutiv in care baietii lui Gica Hagi n-au reusit sa castige. Saptamana trecuta, CSU Craiova a reusit prima victorie pe teren propriu (3-1 cu Juventus) dupa o serie de patru meciuri in care a inregistrat doua remize si tot atatea infrangeri.

Biletul Zilei 02.12.2017 Athletic Bilbao – Real Madrid

Real Madrid s-a facut de ras in meciul de cupa cu Fuenlabrada, terminand la egalitate, scor 2-2 cu formatia din liga a treia a Spaniei. Ce-i drept, in acel meci, Zidane a folosit rezervele, dar si jucatori de la echipa secunda. La Bilbao, antrenorul francez va introduce pe teren cei mai buni jucatori pe care ii are la dispozitie. Gareth Bale doar ce isi revenise dupa o accidentare care l-a tinut o luna departe de teren, insa imediat dupa ce a revenit la antrenamente a simtit o durere la coapsa si probabil nu va juca la Bilbao. Nici Asensio nu va juca, intrucat este accidentat la sold. De partea cealalta, Athletic are ceva mai multi jucatori indisponibili: Laporte, Muniain, Alvarez, Benat si Undabarrena. Jucam la acest meci pe victoria Realului. Casele de pariuri ne ofera o cota de 1,47. Bafta!