Biletul Zilei 03.12.2017 de duminica este alcatuit din doua meciuri, unul din Premier League si celalalt din Liga 1: Manchester City – West Ham si CSM Poli Iasi – Astra Giurgiu.

Biletul Zilei 03.12.2017

Biletul Zilei 03.12.2017 Man City – West Ham

Manchester City este pe cale sa obtina cea de-a 20-a victorie la rand in cazul unui succes cu West Ham. In momentul ce fata, ”cetatenii” au 19 succese consecutive, chiar daca una dintre ele a fost reusita in prelungirile Cupei Ligii Angliei, cu Wolverhampton. West Ham nu o duce loc bine in ultima perioada, avand o serie de cinci meciuri fara victorie. In tot acest timp, gruparea din Londra a inregistrat trei infrangeri si doua rezultate de egalitate. In ultima etapa a suferit cea mai grea infrangere din acest sezon, 0-4 cu Everton, o formatie care se afla in cea mai modesta forma din ultimii ani! Manchester City a castigat fara probleme ultimele patru meciuri directe, toate fiind reusite in handicap: 3-0, 4-0, 5-0 si 3-1 au fost scorurile inregistrate. Mendy si Stones lipsesc de la trupa lui Pep Guardioala, in timp ce West Ham nu poate conte pe Byram, Chicharito Hernandez si Fonte.

Biletul Zilei 03.12.2017 CSM Iasi – Astra

Formatia antrenata de Flavius Stoican a devenit inconstanta in ultima vreme, alternand meciurile bune cu cele slabe. La un moment dat avea o serie de trei victorii la rand si o victorie cu FCSB. In ultimul ei meci, disputat la jumatatea saptamanii, CSM Poli Iasi a trecut de Unirea Slobozia, scor 2-0. Si Astra a reusit sa ajunga in sferturile de finala, dupa ce a invins-o cu 2-0 pe Chindia Targoviste, dupa disputarea a doua reprize de ”extra time”. Astra are doua victorii consecutive in Liga 1, ultima din ele fiind reusita in compania Stelei, scor 2-0. Dupa aceste succese, Astra si-a consolidat ultima pozitie care garanteaza prezenta in play-off-ul Ligii 1.