Biletul Zilei 17.11.2017. Cu toate ca am avut succes saptamana aceasta pariind pe meciurile obscure din Europa, ne relaxam putin mintea cu doua partide care vor fi jucate de peste 80 % din pariorii din Romania. Vineri iti recomandam doua astfel de confruntari: CSM Poli Iasi – FCSB si Stuttgart – Dortmund.

Biletul Zilei 17.11.2017

Biletul Zilei 17.11.2017 CSM Poli Iasi – FCSB

Trupa lui Nicolae Dica a intrat foarte bine in pauza competitionala, calificandu-se in primavara Ligii Europa si devenind lidera Ligii 1. O pauza prelungita poate schimba putin aceasta serie pozitiva a ”ros-albastrilor”, asa ca nu-ti recomandam sa joci pe ”2 solist”. In schimb, pariem pe un meci cu minimum doua goluri. CSM Poli Iasi are rezultate bune in ultima perioada. Chiar daca a pierdut in fata CFR-ului, etapa trecuta, inainte de acest meci bifase trei victorii la rand: 3-1 cu Concordia, 2-1 cu FC Arges (Cupa Romaniei) si 2-0 cu Gaz Metan. Flaviu Stoican a spus raspicat ca vrea din tot dinadinsul sa o bata pe Steaua. Iar cum acest lucru necesita un joc ofensiv, am putea vedea un numar considerabil de goluri la Iasi. Steaua, chiar daca a avut un parcurs excelent in ultimele doua luni, obisnuieste sa incaseze destul de usor goluri. In acest moment are o serie de patru meciuri in care a primit cel putin un gol! Din acest motiv semnul ”Peste 1,5” goluri a inclinat balatan fata de ”2 solist”.

Biletul Zilei 17.11.2017 Stuttgart – Dortmund

Mergem in campionatul Germaniei, acolo unde Stuttgart si Dortmund deschid etapa cu numarul 12 din Bundesliga. Borussia a pierdut teren fata de Bayern Munchen, o data cu forma modesta din ultima perioada si va cauta sa castige pe terenul lui Stuttgart, acolo unde a avut castig de cauza in precedentele cinci directe. Tinand cont de forma slaba a echipei lui Bosz, alegem  un pariu pe goluri, in dauna celui pentru ”2 solist”. Anume, ”GG”. Sapte din ultimele opt meciuri directe au produs acest semn. Bafta!