Cât ghinion am avut azi-noapte, în Copa Libertadores… Am avut pe tavă o cotă de 7,00 la meciul Atletico Tucuman – The Strongest, însă am fost ”scoși” în minutele de prelungire. Pariasem că formația gazdă va câștiga partida cu scorul de 2-0. Așa a arătat tabela din minutul 45 și până în 90. Din nefericire, cei de la Atletico au mai marcat în prelungirile meciului, iar scorul final a fost 3-0.

Cu un asemenea eșec la mustață suntem cu atât mai dornici să găsim un meci astăzi, de la care putem scoate o cotă de cel puțin 4,00. Oferta nu este una bogată, însă credem că am găsit partida potrivită. În campionatul din Egipt, Al Ahly Cairo, echipa care tocmai ce a devenit campioană, o înfruntă pe Zamalek, locul 4 al clasamentului.

ACTIVEAZĂ 500 RON BONUS AUTOMAT

500 RON bonus automat pentru clienții noi oferit de Betano! Click aici pentru a-l activa!

• Al Ahly are o serie de 22 de meciuri de când nu a mai pierdut, iar în ultimele zece a câștigat de nouă ori.
  • Pe teren propriu, noua campioană a Egiptului, nu prea primește gol. Doar două în ultimele șase meciuri.
  • Zemalek are evoluții descurajante pe teren străin, suferind 3 înfrângeri și înregistrând un egal în ultimele patru partide: 1-2 cu DIcha, 1-3 cu El Ismaily, 0-1 cu Misr Elmaqasah și 0-0 cu Arab Contractors.
  • Al Ahly a câștigat ultimele două meciuri directe cu Zamalek în handicap, scoruri 3-0 și 2-0.